Posted by lukspa on January 16, 2011 at 9:59am
Mamy pomysł na polskiego Ubercarta, ale jak Spaiz zauważył brakuje w pomyśle łatwego sposobu na monetyzacje. Dlatego chciałbym zapytać o inne pomysły na sztandarowy projekt.
Idealne założenia odnośnie projektu wyglądały by mniej tak:
- potrzebny/bardzo przydatny dla społeczności drupala
- posiadający możliwość uzyskania konkretnego zysku
- możliwy do zrealizowania naszymi siłami
- nie ograniczający się do polskiego środowiska
Ze swojej strony chodzi po głowie pomysł płatnej usługi podobnej do Calais.
Wpisujcie własne pomysły.

Comments
Przyszłość za Drupal
Przyszłość za Drupal distribucjami. Mam propozycje na analog Open Atrium tylko dla Drupal 7 i który będzie nie taki ciężki jak OA i z dodatkowymi funkcjami. Taki prject zawsze można sprzedać jak SaaS albo robić custom integracji dla klientów którzy chcą większej wydajnośći albo biezpiecznosći, i to nie tylko dla klientów w Polsce.
Analog ? Akurat pracuje nad
Analog ? Akurat pracuje nad podobnym projektem i są duże problemy z poprawnym działaniem modułów Date i Calendar pod D7.
Co miałaby zawierać taka dystrybucja?
Date i Calendar będą niedługo
Date i Calendar będą niedługo poprawione, w razie czego można samim zrobić patch.
Funkcji? Ok, to czego mi i moim klientam zawsze brakowało w OA:
1) Time tracker. Pilnujemy czas stracony na jakiś task.
2) Task list. W OA tego nie ma. Tylko case list tam jest
3) Możliwość private messaginga
4) Możliwość odpowiedzi na kommentariusze w projekcie przez e-mail.
5) Eksport dannych (XML, CVS, XLS).
No i bardzo mi nie podoba filisofija OA, organizaja projektów. Jako przykład tego jak to musze wyglądać zobać http://basecamphq.com/
Zgadzam się że OA jest
Zgadzam się że OA jest cieżkie w odbiorze przynajmniej dla mnie. Inne rzeczy które mnie drażnią w tego rodzaju systemach to:
1. budowanie stron z różnych elementów z pomocą edytora WYSIWYG, nie widziałem jeszcze klienta który by miał pojęcie i chciał jak tego używać,
2. przystosowanie tylko do uniwersalnych zadań, brak dopasowania do struktury firmy, do Jej zasobów, i przepływu władzy, to co bym widział to uproszczony OA + zbiór features dla konkretnych zastosowań, np.:
- zarządzanie zobowiązaniami(świetnie zrobione w ifirma.pl, automatycznie dodaje do kalendarza terminy płatności zusu, końca umów z pracownikami, terminy badań okresowych, przeglądów samochodów)
- zarzadzanie struktura firmy pod katem pracowników(kto do jakiego zespolu nalezy, kto jest odpowiedzialny za jaki projekt, dane kontaktowe)
- dla firm logistycznych (przyjmowanie przesylek, wydawanie, śledzenie)
Na podobnej zasadzie działa SAP, dzieląc swoje rozwiązania na moduły. Można by w oparciu o podstawową platformę z kalendarzem, timetrackerem, lista TODO i wspomaganiem komunikacji. Do niej przygotować zestaw gotowych features dla różnych rodzajów firm.
Basecamp on Drupal
http://www.doitwithdrupal.com/2008/sessions/basecamp-built-drupal
Oczywiście jeszcze tam trzeba by to poprawić trochę, żeby było dobrą dystrybucją, ale jest.
Helpdesk
Ja natomiast zrobiłbym coś czego jeszcze nie ma a jestem pewien, że miało by wzięcie. Moduł helpdesku. Taki typowy z obsługą tiketów. Sam czegoś takiego dawno temu szukałem. Później wykonałem w oparciu o CCK, Viewsy oraz mieszaniny modułów pokrewnych. Natomiast brak typowej dystrybucji helpdeskowej. Wiem, że to niewielki i stosunkowo prosty projekt ale w tym tkwi jego siła :]
Bo sklep mamy, CRMa mamy, kompleksowy intranet mamy, ale no właśnie helpdeska niet.
Helpdesk można dołączy jako
Helpdesk można dołączy jako feature do proponuemoj dystrybucji, bo ja tak myślie że rynok helpdeków jest troch za wązkij, dodatkowo na nim istnieją dużo rozwiązań nie na Drupal.