dil ve çeviriler

kayazeren kullanıcısının resmi

Drupal 8.4.3. Türkçe Çevirisi

Güncellenmiş Drupal 8.4.3. Türkçe çevirisini yayınlıyorum.

Devamını oku
kayazeren kullanıcısının resmi

8.3.5 Türkçe Çevirisi

Merhaba arkadaşlar

Deneyimli bir kullanıcı olmasam da deneme amacıyla kurduğum Drupal 8.3.5 sürümü için derlediğim Türkçe çeviri dosyasını ekte iletiyorum.

Bu dosyayı çeviri sunucusu üzerine de yükledim ancak çift çevirilerin gözden geçirilmesi ve onaylanması gibi süreçler nedeniyle resmi çeviride eski-yeni ifadelerin bir arada olması kafa karıştırabilir.

Denemek isteyenlerin şu iki adımı uygulaması iyi olur;
- Sitenizde yüklü çeviri dizgelerini po dosyası biçiminde dışa aktarın
- Ekteki txt dosyasını indirin adını tr.po olarak değiştirin ve içe aktarın

Devamını oku
Kartagis kullanıcısının resmi

Çeşitli modüllerin çevirileri

Merhaba,
Bir süre önce çevirileri incelerken ve yaparken aklıma takılan bir şey olmuştu, ben de bunu GaborHojtsy'ye sormuştum. Özetle, Türkçe'de farklı anlamlara gelebilen sözcüklerin çevirisi hakkında ne yapabileceğimizi sordum. Örnek olarak From sözcüğü tarih modüllerinde Bitiş anlamına gelirken mesajlaşma modüllerinde Kime anlamına gelebiliyor.

Devamını oku
iwd35 kullanıcısının resmi

Drupal 7 iki dilli site yapımı

Selam arkadaşlar

2 dilli site için multilingual modülü kullanıyorum.
Tek sayfa yayında ancak bunun text kısımlarını translate ediyorum ve turkce için ve ingilizce için menuye tıkladığımda problemsiz çalışıyor.
Ancak sadece anasayfa ekranında bu değişim olmuyor.
Anasayfa ayarlarımda

http://izmirwebdesign.com/aaa/tr ekranındaki makale türkçe çıkıyor
http://izmirwebdesign.com/aaa/en ekranındaki makalenin ingilizce cıkması gerekirken aynı şekilde Türkçe olanı görülüyor.

Halbuki

Devamını oku
kburakozdemir kullanıcısının resmi

contact form başlığı

merhaba,

İngilizce Türkçe dil destekli bir site yapıyorum. Ancak contact form'un başlığı hep Contact Us olarak kalıyor. Nereden ulaşarak söz konusu başlığı 'İletişim' yapabilirim?

en kolay yolu nedir?

teşekkürler.

Devamını oku
theoc kullanıcısının resmi

Drupal'ın Türkçe versyon'u

Merhaba

Acaba drupal'ın Türkçe versyon'u nu indirme imkanı var mı?

Drupal'ın Almanca versyon'u drupal-7.26-DE.tar.gz olarak isimlendiriliyor ve drupalcenter.de den elde edilebiliyor. Buna benzer, Türkçe drupal'a yeni olduğum için tr kaynaklarımızı tanımıyorum, sık sorulan sorular arasında da göremedim.

Teşekkürler.

theoc

Devamını oku
serdark kullanıcısının resmi

local modülü kapalıyken url takma adları sorun

yaptığm bir site tek dilli. veritabanını kontorl ediyorum. düşündüm locales_source 10 k ya yakın dolmuş. dedim local modülü kapatayım gereksiz şişmesin. zaten site tek dilli. çevirileri dosya üzerinden yaparım düşüncesiyle. Gerçi local modülünü kapatınca locales_source talosu 4mb iken, cache_views tablosuna kaydı ve veritabanı dosya büyüklüğü değişmedi.

Devamını oku
Kartagis kullanıcısının resmi

Öneri

Terimler sözlüğünde image sözcüğünü "resim" yerine "görsel" olarak değiştirmeyi öneriyorum. Her "image" "resim" olmayabilir, "fotoğraf" da olabilir, dolayısıyla ikisi karşılamak için "görsel" diyelim.

Devamını oku
Sahin kullanıcısının resmi

D7 çekirdeği ve önemli eklentilerinin çevirisini bitirme çalışması

Başlangıç: 
2013-04-07 11:00 - 13:00 Avrupa/İstanbul
Organizers: 
Event type: 
Sprint

Hedef: Öncelikle D7 çekirdeğinde henüz Türkçeleştirilmemiş 450 kadar dizenin, zaman kalırsa da önemli eklentilerin çevirisini bitireceğiz.
Yer: Sanal ortamda toplanacağız, hem mekan sorunları var hem de fiziken mekana gelebilen kişi çok az. BBB ortamı hazır olmadığından ve çalışırken görüntü pek gerekmediğinden irc ortamı yeterli gözüktü, yani adresimiz: http://webchat.freenode.net/?channels=drupal-tr&uio=d4

Devamını oku
zaferk kullanıcısının resmi

Commerce eklentisi cevirileri incelemesi

Merhabalar,
Bir önceki grup konusu ubercart ile açmıştım. Ancak drupal 7 ile uğraştığımdan beğenilen e-ticaret modülü olan commerce ile ilgileniyorum.

Kendimce birçok çeviriyi yaptım. Tabiki hatalı olabilir. İngilizcem hiç iyi değildir. :)
Zaten siteye de yüklenmedi.Elle yüklemek gerek. Malum şu api olayı hala devam ediyor.

Sizden isteğim buraya resim olarak eklesem önerilerinizi ve çevirmede tereddüt ettiğim yerlerin çevirisinde katkı olur mu?

Metin olarak ekleyin derseniz direk site üzerinden çevirdim. Bu nedenle zor olur. Bu yüzden resim olarak ekleyeyim dedim.

Devamını oku
Subscribe with RSS İçeriği dağıtıma sok